Angielski w pracy i na co dzień

women-1209678_640

Współczesna rzeczywistość wymusza na nas kontakt z językiem angielskim. Już nie tylko podczas wakacji, ale również w pracy czy przy obsłudze komputera okazuje się, że jest to niezbędna umiejętność. Niestety, nadal wielu z nas ma problem z płynnym posługiwaniem się tym językiem obcym.

Wyjazdy służbowe i prywatne
Polacy coraz chętniej wybierają wakacje w egzotycznych miejscach. Choć biura podróży oferują wycieczki w dalekie zakątki Azji czy nawet Ameryki Południowej, europejskie kraje leżące nad Morzem Śródziemnym wciąż cieszą się dużą popularnością. Również w pracy coraz więcej osób podróżuje po świecie, współpracując z osobami z całego globu. Niezależnie od tego, czy wyjazd jest służbowy czy też prywatny, znajomość języka angielskiego okazuje się nieoceniona. Pobyt za granicą często wiąże się z silnymi emocjami. Nowe, nieznane miejsce, obcy ludzie i inna kultura mogą powodować poczucie zagubienia i dezorientację. Jeśli do tego dojdzie trudność w komunikacji wzrasta poziom stresu. Z tego powodu warto zainwestować w siebie i nauczyć się przede wszystkim mówienia po angielsku i rozumienia ze słuchu.

Metody nauczania
Jest wiele sposobów, by poznać język angielski. Oczywiście, najbardziej cenioną metodą jest nauka poprzez kontakt z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na dłuższy wyjazd do kraju anglojęzycznego. Z tego powodu, jeśli zależy nam na tym, by szybko zacząć płynnie mówić w języku obcym, warto wybrać na przykład nauczanie metodą bezpośrednią w odpowiedniej szkole językowej. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zajęć nauka języka przypomina naturalny sposób przyswajania języka przez małe dziecko. W ten sposób uczymy się „myśleć po angielsku”, co sprawia, że mówiąc, nie musimy już się zastanawiać, czy aby na pewno użyliśmy dobrej konstrukcji gramatycznej.

Indywidualne potrzeby
Klienci szkół językowych mają coraz bardziej zróżnicowane wymagania, co wymusza na tego typu placówkach dużą elastyczność. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w grupach, które można podzielić na małe (około pięcioosobowe) i większe (do 10 osób). Co więcej, poziom jest dopasowany do posiadanych umiejętności. Szkoły językowe oferują też kursy ze słownictwa specjalistycznego, na przykład prawniczego lub biznesowego. Dzięki bogatej ofercie każdy może dopasować tryb i typ zajęć do swoich potrzeb i oczekiwań.