Dlaczego tak ważny jest czas spędzony tylko ze sobą?

fall-1222460_640

W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu tylko dla siebie, a chwile spędzone w samotności są przecież naprawdę bardzo ważne. Jak zorganizować taki czas nawet w napiętym grafiku?

Organizacja to podstawa

Nasze zabiegane życie codziennie toczy się coraz szybciej i bardzo trudno wygospodarować nawet choć jedną chwilę tylko dla siebie. W weekendy zazwyczaj organizujemy spotkania z przyjaciółmi albo spędzamy czas z rodziną, ale są takie dni kiedy potrzebujemy odskoczni i choć jednej chwili wytchnienia sam na sam. Spędzając czas sama ze sobą masz okazję zrobić dużo więcej rzeczy w szybszym tempie, ponieważ nic Cię wtedy nie rozprasza i jesteś skupiona na wykonywanym zadaniu. Oczywiście nie każemy Ci wtedy sprzątać, gotować czy prasować, ale zrobienie sobie manicure, wybranie się na zakupy lub nadrobienie książkowych zaległości to takie zadanie, które lubimy robić w samotności. A co wtedy kiedy w sobotę musimy nadgonić jakieś zaległości z pracy lub mamy dużo nauki? Warto wiedzieć, że nasz umysł pracuje na najwyższych obrotach w godzinach dopołudniowych czyli między dziewiątą, a jedenastą. Dlatego w tych godzinach zacznij najbardziej intensywną prace umysłową i nie rozpraszaj się smartphon’em lub telewizorem. Dobrym sposobem na to żeby żadne powiadomienia ze świata social mediów nas nie rozpraszały, jest po prostu włączenie trybu samolotowego lub wyłączenie wi-fi. Teraz masz czas tylko na to co pilne.

Zadbaj o swoje zmysły

W biegu codziennych zajęć, bardzo łatwo zaprzepaścić czas poświęcony na zadbanie o siebie. W weekend postaraj się znaleźć odrobinę wytchnienia w samotności. Zrób sobie maseczkę lub peeling, wetrzyj olejek we włosy, nawilż skórę lub weź długą, relaksującą kąpiel w blasku zapachowych świec i kadzidełek. W dni wolne od pracy warto także pomyśleć o stylizacji. Nawet jeśli nie planujesz nigdzie wychodzić, ubierz się ładnie po domu. Idealne outfit’y, które podkreślają kobiecość to spódniczki. W takim stroju będziesz czuła się wygodnie i przede wszystkim komfortowo. Ubranie się w ładne ciuchy od razu poprawi Ci humor i będziesz miała więcej energii na resztę dnia. Fajne spódnice podkreślają to co powinny i ładnie eksponują sylwetkę. Pamiętaj, że potrzebujesz tego czasu tylko dla siebie i nawet 10 minut dziennie w samotności może sprawić, że odetchniesz i poczujesz się lepiej!

Tagi: