Egzotyka w Europie – Albania

road-546155_640Wiosenny czas i słoneczna pogoda nastrajają pozytywnie, zaczynamy więc powoli planować letni wypoczynek. Niektórzy z nas zainwestują w miejsca dobrze znane, inni wolą odkryć mniej popularne zakątki naszego pięknego kontynentu, a jest ich wbrew pozorom całkiem sporo. W niniejszym artykule pragniemy przybliżyć Wam kraj wyjątkowy, ale również nieznany – Albanię.

To niewielkie południowe państewko zachwyca bogactwem krajobrazów i przyrody. Albania, położona na Adriatykiem i Morzem Jońskim posiada długie na 362 km wybrzeże! Poza wspaniałymi piaszczystymi plażami, znajdziemy tu również pięknie położone miasta. Jednym z najstarszych oraz najchętniej odwiedzanych jest Vlora, posiadająca drugi pod względem wielkości albański port. To właśnie tutaj zaczyna się tzw. Riwiera Albańska. W okolicy znajdziemy dziesiątki malowniczych wiosek, dzikich plaż oraz masywów górskich, dlatego też jest to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować czy wolą spędzić czas w górach, czy nad morzem. Jak podkreślają pracownicy biura podróży w Bielsku-Białej: „Sama Vlora oferuje nam różnorodność w sposobie plażowania. W centrum miasta znajdują się piaszczyste plaże publiczne, natomiast kierując się na południe możemy odnaleźć coraz więcej dzikich zakątków, które zachwycają lazurową wodą i bielą drobnych kamyczków. Riwiera Albańska to również przepiękne podwodne widoki!” Mało które miasto może pochwalić się dostępem jednocześnie do dwóch mórz. Ze strony praktycznej warto dodać, iż Albania jest nie tylko piękna, ale i tania. Przed podróżą nie zapomnijmy jednak o lekach…czyli lokalnej walucie!

Ze względu na fakt, iż turyści z Polski coraz częściej, obawiając się tłoku, wybierają miejsca niszowe, biura podróży (również, wyżej wspomniane w Bielsku-Białej) chętnie poszerzają oferty o ciekawe i wyjątkowe zakątki. W związku z nieuchronnie zbliżającym się latem, warto więc zapoznać się z propozycjami na wakacje 2015.