Jak na dłoni – rodzaje manicure

fake-13426_640

Każda kobieta lubi wyglądać ładnie. Modne ubrania, perfekcyjny makijaż… Nie możemy jednak zapomnieć o dłoniach, które też poniekąd są naszą wizytówką. Zadbane paznokcie dopełniają wizerunku. W manicure również rządzą nowe trendy, dlatego warto być na bieżąco.

Hybrydowy blask

Hybrydowy manicure jest zdrową alternatywą dla tipsów. Na paznokciach utrzymuje się nawet 2-3 tygodnie. Wszystko za sprawą mieszanki klasycznego lakieru do paznokci z elastycznym żelem utwardzanym promieniami UV. Zabieg ten przeprowadza się tak samo, jak klasyczny: opiłowanie paznokcia, wycięcie skórek i zmatowienie płytki, aby lakier utrzymał się dłużej. Hybrydowe lakiery pozwalają na wielokolorowe wzory na paznokciach, a nawet zdobienie ich delikatnymi kamyczkami. Manicure hybrydowy wygląda bardzo naturalnie, jest trwały i odporny na uszkodzenia. Ponad to jego wykonanie w salonie to około 60-80 zł i można go często powtarzać, ponieważ w ogóle nie niszczy naturalnej płytki paznokcia.

Orientalna nutka

Ciekawym sposobem na pielęgnację dłoni i paznokci jest manicure japoński. Polega on na energicznym wcieraniu w dłonie pasty z witaminami i minerałami. Następnie na płytkę nanosi się warstwę pudru, co daje efekt zdrowych i naturalnie wyglądających paznokci. Wiele kobiet nie może poradzić sobie z łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami, chociaż stosują różne preparaty. Tymczasem sposób, który Japonki praktykują od 400 lat okazuje się być niezwykle skuteczny. Warto pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu (ok. 2 dni) nie powinno się malować paznokci żadnym lakierem, ponieważ kanaliki są wciąż otwarte i może to jeszcze bardziej osłabić paznokcie. Zabieg należy powtarzać co 3 tygodnie.

SPA dla dłoni

Dla bardzo suchej skóry, która potrzebuje szybkiej regeneracji idealnie spisze się manicure SPA. Jest to kompleksowe połączenie peelingu, pielęgnacji nawilżania i ujędrniania. W tym zabiegu najpierw fundujemy dłoniom kojącą i zmiękczającą kąpiel. Następnie kosmetyczka wykonuje szereg indywidualnie dobranych zabiegów. Okłady z parafiny wzmacniają efekt. Kąpiele z parafiny można stosować prewencyjnie. Po serii zabiegów SPA ładnie pomalowane paznokcie podkreślą piękno dłoni. Jest to najlepiej pielęgnujący zabieg i w celu jego wykonania najlepiej udać się do dobrego salonu kosmetycznego, w którym pracownicy zatroszczą się o komfort i profesjonalną obsługę klienta.