Rodzaje manicure’u

hand-221630_640W dzisiejszych czasach, kiedy naukowcy oraz kosmetolodzy tworzą coraz to nowsze metody oraz produkty, które mają na przykład na dłużej zachować witalność naszej skóry, również metody manicure’u się rozwijają.

I tak, na stronie internetowej salonu EasyWaxing mamy do wyboru na przykład manicure klasyczny, hybrydowy, japoński czy manicure męski. Ten ostatni wcale nie powinien już dziwić, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz większa liczba mężczyzn korzysta z ofert salonów kosmetycznych.

Czym więc różnią się poszczególne metody manicure’u? Zacznijmy od opisania krok po kroku manicure’u męskiego: na początku kosmetyczka zmiękcza i usuwa skórki przypaznokciowe, kolejną czynnością jest skrócenie oraz opiłowanie paznokci i wypolerowanie ich płytek, a potem już tylko natłuszczenie skóry dłoni oliwką. Przy takiego rodzaju zabiegu nie stosuje się żadnych lakierów ani odżywek do paznokci – musi on zostać wykonany profesjonalnie, jednak różni się od klasycznego manicure’u, podczas którego na paznokcie nakłada się dodatkowo bazę z odżywką, a następnie już sam lakier.

Manicure hybrydowy, następny w naszej kolejce, to doskonałe połączenie manicure’u klasycznego oraz żelowego. W tym wypadku, po odtłuszczeniu płytki, kosmetyczka nakłada warstwę bazową, dwie warstwy kolorowego lakieru, a potem warstwę top. Każda z nich jest utwardzona w lampie UV. Zaletą takiego zabiegu jest utrzymywanie się lakieru nawet do dwóch tygodniu po zabiegu, niezwykły połysk oraz sztywność paznokci.
Ostatnim typem, jaki będziemy omawiać, jest manicure japoński. Już sama jego nazwa brzmi bardzo egzotycznie. Takiego typu zabieg ma na celu odżywiać paznokcie oraz wydobyć ich naturalny połysk oraz głębię. Polega on na wcieraniu odżywczej pasty w płytkę paznokciową – perłowy blask paznokci po zastosowaniu takiej metody to właśnie zasługa intensywnego wtarcia w nie warstwy pudru. Manicure taki znacznie wzmacnia nasze paznokcie, jednak należy pamiętać o tym, że w około miesiąc po zastosowaniu go malowanie paznokci może być utrudnione.

Salon EasyWaxing to doskonałe miejsce, jeśli szukamy salonu manicure’u w centrum Warszawy.