Skuteczne metody depilacji

shave-360312_640

Moda wciąż się zmienia – w tym tkwi cały jej urok. Ciągłym zmianom ulegają trendy dotyczące nie tylko ubrań, ale także wyglądu kobiety. Podczas gdy kiedyś, paznokcie w kształcie migdała robiły furorę, dziś modniejsze stały się płytki wypiłowane w kształt prostokąta. Styliści zadziwiają nas również oryginalnymi rozwiązaniami, jak chociażby uczynienie z odrostów, modnego akcentu damskiej fryzury. Niektóre kwestie od lat jednak pozostają niezmienne. Mając na uwadze czasy współczesne, wizerunek doskonałej kobiety to szczupła sylwetka, zadbane włosy i gładka skóra. Ta ostatnie kwestia jest dla niektórych pań bardziej lub mniej uciążliwa.

Kobiety często zmagają się ze skórą atopową, którą niełatwo jest nawilżyć. Dostępne w drogeriach kremy i balsamy, mimo zapewnień producenta nie zawsze zdają egzamin. Najlepszym preparatem będzie bowiem tylko taki, który zostanie specjalnie dostosowany do naszej skóry. W celu jego wyboru, warto skonsultować się z doświadczoną i kompetentną kosmetyczką. Sama wizyta w salonie umożliwia nam dostęp do preparatów z wyższej półki możliwość skorzystania z profesjonalnych zabiegów.

Depilacja przeprowadzona w salonie znacznie różni się od tej wykonywanej w domowych warunkach. Jest ona bezpieczniejsza, zwłaszcza w przypadku usuwania owłosienia z okolic intymnych. Jednorazowa maszynka do golenia z ostrą brzytwą jest zastępowana woskiem, pastą cukrową czy laserem. Wszystkie te metody zapewniają długotrwałe efekty, dzięki usuwaniu włosa wraz z cebulką. Proces jej odrastania znacznie wydłuża okres pojawiania się włosa na powierzchni skóry. W dodatku staje się on słabszy i przez to łatwiejszy w usunięciu podczas kolejnej depilacji. Dowodzi to, że każdemu następnemu zabiegowi, towarzyszą coraz mniejsze doznania bólowe.

Każda skuteczna metoda depilacji powinna być wykonywana w salonie przez doświadczona kosmetyczkę. Samo rozrobienie pasty cukrowej wymaga wiedzy i orientowania się w odpowiedniej proporcji określonych składników. To samo dotyczy wosku. Jego temperatura musi być odpowiednia wysoka, by substancja mogła zastygnąć, ale wystarczająca niska, aby nie poparzyć skóry. Istotne jest również samo zrywanie wosku. Tylko dynamiczny ruch, przeciwny do kierunku wyrastania włosów, przyniesie zamierzona efekty i nie narazi klientki na dodatkowy ból i dyskomfort.

Wizyta w salonie zagwarantuje skuteczną depilację, której efekty będą widoczne przez kilkanaście dni. Poza tym, miła atmosfera i relaks, stanowią doskonałą odskocznie od codzienności i nadmiaru obowiązków.