Sposób na zadbane paznokcie

cosmetology-1471345_640

Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego tak ważne jest, by zawsze były zadbane i estetyczne. Chodzi nie tylko o skórę, która powinna być jędrna i nawilżona, ale przede wszystkim o paznokcie. Dbanie o ich wygląd to nie jest proste, nieraz wymaga poświęcania na to dużej ilości czasu i częstego malowania lakierem. Na szczęście jest sposób, aby mieć piękne paznokcie na dłużej – manicure hybrydowy.

Lakier hybrydowy
Większość kobiet wie, ile jest kłopotów z tradycyjnym malowaniem paznokci w domu. Najpierw mozolna praca, żeby równo rozłożyć lakier, który później długo schnie. Nieraz zdarza się czegoś dotknąć, więc trzeba robić poprawki, a nawet kiedy już wydaje się, że paznokcie są idealnie pomalowane, pozostają inne zmartwienia. Bywa że lakier odpryskuje, a paznokcie łamią się lub pękają. Inaczej jest, jeśli zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, by wykonać manicure hybrydowy. Zaletą tego zabiegu jest wykorzystanie specjalnego lakieru, który utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodnie, nadając im piękny kolor i lustrzany połysk. Co więcej, lakier hybrydowy można łatwo usunąć przy pomocy acetonu, nie niszcząc płytki. Ponadto, paznokcie na których wykonano taki manicure są utwardzone, więc nie łamią się i nie pękają.

Jak wygląda zabieg?
Na początku stylistka wyrówna i nada płytce paznokcia odpowiedni kształt, a także usunie skórki i odtłuści paznokcie. Kolejnym etapem jest nakładanie tak zwanej bazy, która zabezpiecza płytkę i sprawia, że lakier utrzymuje się na paznokciach. Następny krok to nałożenie dwóch warstw kolorowego lakieru hybrydowego. Salony oferują zwykle bardzo szeroką paletę barw, w której każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie odcień. Bardziej wymagającym paniom z pewnością spodoba się manicure fantazyjny, przy którym wykonywane są zdobienia i łączenie różnych barw. Na koniec zabiegu nakładany jest top, czyli warstwa zabezpieczająca, która nadaje charakterystyczny połysk.

Jaki jest koszt?
Manicure hybrydowy kosztuje zwykle około 80 – 90 złotych. Nieco droższa jest opcja french, czyli pastelowy manicure z białymi końcówkami. Zwykle kosztuje 10 złotych więcej. Jeśli chodzi o wykonanie zdobień na paznokciach, cenę zwykle ustala się indywidualnie, w zależności od wybranych wzorów. Ściąganie lakieru hybrydowego przy wykonaniu kolejnego zabiegu tego typu przeważnie jest bezpłatne. Jeżeli natomiast nie planujemy już nakładać lakieru hybrydowego, trzeba będzie zapłacić ok. 25 zł.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *