Sposób na zadbane paznokcie

cosmetology-1471345_640

Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego tak ważne jest, by zawsze były zadbane i estetyczne. Chodzi nie tylko o skórę, która powinna być jędrna i nawilżona, ale przede wszystkim o paznokcie. Dbanie o ich wygląd to nie jest proste, nieraz wymaga poświęcania na to dużej ilości czasu i częstego malowania lakierem. Na szczęście jest sposób, aby mieć piękne paznokcie na dłużej – manicure hybrydowy.

Lakier hybrydowy
Większość kobiet wie, ile jest kłopotów z tradycyjnym malowaniem paznokci w domu. Najpierw mozolna praca, żeby równo rozłożyć lakier, który później długo schnie. Nieraz zdarza się czegoś dotknąć, więc trzeba robić poprawki, a nawet kiedy już wydaje się, że paznokcie są idealnie pomalowane, pozostają inne zmartwienia. Bywa że lakier odpryskuje, a paznokcie łamią się lub pękają. Inaczej jest, jeśli zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, by wykonać manicure hybrydowy. Zaletą tego zabiegu jest wykorzystanie specjalnego lakieru, który utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodnie, nadając im piękny kolor i lustrzany połysk. Co więcej, lakier hybrydowy można łatwo usunąć przy pomocy acetonu, nie niszcząc płytki. Ponadto, paznokcie na których wykonano taki manicure są utwardzone, więc nie łamią się i nie pękają.

Jak wygląda zabieg?
Na początku stylistka wyrówna i nada płytce paznokcia odpowiedni kształt, a także usunie skórki i odtłuści paznokcie. Kolejnym etapem jest nakładanie tak zwanej bazy, która zabezpiecza płytkę i sprawia, że lakier utrzymuje się na paznokciach. Następny krok to nałożenie dwóch warstw kolorowego lakieru hybrydowego. Salony oferują zwykle bardzo szeroką paletę barw, w której każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie odcień. Bardziej wymagającym paniom z pewnością spodoba się manicure fantazyjny, przy którym wykonywane są zdobienia i łączenie różnych barw. Na koniec zabiegu nakładany jest top, czyli warstwa zabezpieczająca, która nadaje charakterystyczny połysk.

Jaki jest koszt?
Manicure hybrydowy kosztuje zwykle około 80 – 90 złotych. Nieco droższa jest opcja french, czyli pastelowy manicure z białymi końcówkami. Zwykle kosztuje 10 złotych więcej. Jeśli chodzi o wykonanie zdobień na paznokciach, cenę zwykle ustala się indywidualnie, w zależności od wybranych wzorów. Ściąganie lakieru hybrydowego przy wykonaniu kolejnego zabiegu tego typu przeważnie jest bezpłatne. Jeżeli natomiast nie planujemy już nakładać lakieru hybrydowego, trzeba będzie zapłacić ok. 25 zł.