Sposoby na skuteczną depilację okolic intymnych

girl-1307438_640

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych jest depilacja brazylijska. Choć usuwanie włosków z okolic intymnych za pomocą wosku jest bolesne, kobiety coraz częściej decydują się na ten krok. Nic dziwnego – depilacja brazylijska ma wiele zalet. Czym jest więc ten wspaniały zabieg? Jak się go wykonuje? Jakie ma wady i zalety? Warto odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, ponieważ mamy lato i bardzo często zakładamy ubrania, które odsłaniają dużą część naszego ciała.

Czym jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska polega na usunięciu wszystkich włosków z okolic intymnych – z przodu oraz z tyłu. Zabieg wykonuje się za pomocą wosku twardego, miękkiego lub pasty cukrowej. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka doradzi, która z metod będzie dla Ciebie najlepsza. Wosk miękki to wosk. Topnieje w temperaturze do 40 stopni. Nakłada się go bezpośrednio na skórę, a następnie zrywa za pomocą pasków fizelinowych. Natomiast wosk twardy jest nieco cieplejszy, wnika głębiej w skórę i dłużej zastyga. Nie wymaga używania pasków materiału. Zdaniem wielu kobiet depilacja woskiem twardym jest mniej bolesna. Najmniej bolesna jest jednak depilacja pastą cukrową. Ta, w przeciwieństwie do wosków, nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków. Nie powoduje więc podrażnień skóry. Tym bardziej, że zrobiona jest jedynie z naturalnych składników.

Warto przetrwać ból!

Skóra okolic intymnych jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego depilacja na tej partii ciała jest nieco boleśniejsza niż na przykład depilacja nóg. Warto jednak zacisnąć zęby, ponieważ efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 4 tygodni! Odrastające włoski są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Jeżeli zabieg wykonywany jest regularnie, rezultaty utrzymują się co raz dłużej. Ponadto powoduje mniej podrażnień skóry niż golenie maszynką czy depilacja za pomocą specjalnych kremów, żeli czy pianek. Do wad depilacji należą towarzyszący zabiegowi ból oraz fakt, że aby zabieg był skuteczny, włoski muszą odrosnąć około 1 cm.

Bo fantazja jest od tego…

Wykonanie zabiegu depilacji brazylijskiej wymaga wprawy i doświadczenia. Oczywiście można zrobić to w warunkach domowych, jednak zaleca się jednak wizytę w salonie kosmetycznym. Tym bardziej, że wykwalifikowana kosmetyczka może zdziałać cuda. Chodzi o to, że niekiedy kobiety decydują się na pozostawienie cieńszego lub grubszego paseczka włosów nad łechtaczką. Ale można także wybrać inne wzory – trójkąty, korony, serduszka czy strzałki. Zapewne zastanawiasz się, jak poradzić sobie ze skrępowaniem. To normalne, bo kosmetyczka zobaczy przecież sporą część Twojego ciała. Nie ma się jednak czego obawiać, bowiem pracownice salonów wykonują codziennie bardzo dużo takich zabiegów i wyróżniają się profesjonalnym podejściem do swoich klientek.