Wady i zalety manicure’u hybrydowego

hands-667633_640Niestety często zdarza się tak, że o nowej metodzie krąży wiele plotek. Najczęściej ich przeważająca liczba to nie prawdziwe fakty, a tylko niesprawdzone opinie. Dzieje się tak nie tylko w kosmetyce, ale również na przykład w medycynie. Ludzie boją się nowych technik, starają się je więc oczerniać i nie przyjmują do wiadomości tego, że coś powstało na nowo dlatego, aby udoskonalić już istniejące metody. Tak było również z manicure’em hybrydowym.

Czym jest manicure hybrydowy?

W naszym kraju stosuje się go od niedawna, jednak zdążył on już prawie całkowicie wyprzeć z salonów piękności technikę żelową. Oczywiście zdarzają się jeszcze jej zagorzali wielbiciele, a raczej wielbicielki. Większość pań woli jednak skorzystać z manicure’u hybrydowego. Fakt ten nie powinien dziwić. Ta metoda jest swoistym połączeniem tego, co najlepsze w technice klasycznej oraz żelowej. Jak sama jej nazwa wskazuje, jest hybrydą, połączeniem tych dwóch stylów. Dzięki metodzie klasycznej, jej nakładanie i ściąganie nie sprawia żadnych problemów, a do tego wybór kolorów lakierów jest wręcz nieskończony. Z żelowej metody hybryda czerpie trwałość. Podobnie jak przy nakładaniu tipsów, stosuje się lampę UV, która utrwala lakier tak, że jego noszenie jest możliwe do dwóch, a nawet trzech tygodni. Czas ten wydłuża się jeszcze w przypadku stóp, które – podobnie jak dłonie – również są naszą wizytówką, szczególnie podczas lata. Do nakładania manicure’u hybrydowego nie potrzebny jest klej, więc płytka paznokcia nie niszczy się, tak jak ma to miejsce w przypadku stosowania tipsów.

A co ze zdejmowaniem lakieru?

Tutaj właśnie pojawiają się złośliwe plotki. Wiele kobiet twierdzi bowiem, że zdejmowanie hybrydy jest bardzo szkodliwe nie tylko dla paznokci, ale również skóry dłoni. Owszem, może takie być. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy zmywaniem lakieru zajmuje się niedoświadczona kosmetyczka. Często słyszy się, że takie „specjalistki” każą swoim klientkom zanurzać dłonie w miseczce ze zmywaczem acetonowym. Jest to karygodny błąd i bardzo nieprofesjonalne podejście. Na szczęście kosmetyczki z salonu Easy Nails są doświadczone i dbają o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów i klientek.