Właściwie dobrany materac gwarancją zdrowego snu

pillows-890568_640

Często zapominamy o tym, że nie tylko właściwa poduszka jest gwarancją dobrego i zdrowego snu. Aby mieć pewność, że nie obudzimy się z bólem kręgosłupa, głowy czy karku, powinniśmy także zadbać o to, aby materac, który kupimy, był najlepszej jakości.

Materac dobrany do naszej wagi

Nieważne, czy decydujemy się na zakup materaca wykonanego z pianki, lateksu czy sprężyn, najważniejszy jest dobór odpowiedniej twardości. Trzeba pamiętać o tym, że każdy człowiek jest inny, więc może się okazać, że materac, który poleca rodzina czy znajomi, nie będzie spełniał naszych wymagań. Osoby cięższe powinny wybierać nieco twardsze materace, aby podczas snu nie zapadały się – niemożliwe jest czerpanie komfortu z takiego snu, kiedy śpiący będzie czuć się jak uwięziony w ruchomych piaskach. Dla dziecka najlepiej jest zakupić materac nieco bardziej miękki, jeśli zaś zastanawiamy się, co zrobić, kiedy różnica wagi między nami a naszym partnerem jest dość znaczna, można na przykład kupić dwa różne materace i przykryć je matą, która zniweluje odstęp między nimi.

Materac dobrany do sposobu spania

Kiedy wybieramy twardość materaca, liczy się nie tylko nasza waga, ale również to, w jakiej pozycji lubimy spać. Większość materaców, które są dostępne w sklepach, ma tak zwane strefy komfortu. W takich produktach twardość powierzchni jest zróżnicowana – w odcinku lędźwiowym kręgosłupa będzie nieco twardsza, natomiast tam, gdzie powinny spoczywać ramiona czy biodra – bardziej miękka. Dlatego niektóre materace powinno się także dobierać do wzrostu.

A może Tempur?

Tempur to bardzo nowoczesny i innowacyjny materiał, który został wynaleziony przez NASA. Ma za zadanie nie tylko redukować nacisk, ale również zapamiętać kształt naszego ciała. Firma Tempur jest zdania, że to materac powinien się dopasować do nas, a nie odwrotnie, dlatego powstały trzy różne kolekcje materacy. Ich cechą wspólną jest fakt, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Materace Tempur są produktami dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie właśnie dobry, a przede wszystkim zdrowy sen.

Oczywiście trudno kupić materac bez jego wypróbowania. Dlatego przed zakupem dobrze jest udać się do któregoś ze sklepów stacjonarnych i położyć się na różnych materacach, aby znaleźć ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Jest to często zalecane rozwiązanie, więc nie musimy się bać o to, że sprzedawca będzie na nas nieprzychylnie spoglądał.

Zapraszamy do sklepu: SalonSnu.pl/Tempur

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC_NNmOr-9hswLipjd9RLzmg