Jak wykorzystać materiał w kratkę?

Jak wykorzystać materiał w kratkę?

Kratka kojarzy się przede wszystkim ze Szkocją i ich intrygującym tradycyjnym stylem. Jednak obecnie stanowi ważny element w modzie damskiej i męskiej. Panowie coraz częściej sięgają po kraciaste koszule, a panie wybierają różnego rodzaju kroje bluzek, spódnic i koszul. Ten deseń wniósł do salonów krawieckich delikatny powiew świeżości.

Materiał w kratkę właściwie od zarania dziejów wiedzie prym w modzie. Jednak przez ostatnie kilka lat przechodzi jakby swego rodzaju odrodzenie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o koszule – zarówno panie, jak i panowie, oszaleli na punkcie tego wzoru. Jednak to nie jedyna część  garderoby, w której wykorzystywana jest ta tkanina.

Jakie materiały i do czego?

Barwne, zwiewne tkaniny wykorzystywane są raczej do użytku codziennego niż na eleganckie przyjęcie czy spotkanie zawodowe. W pracy także nieco rzadziej wkłada się wzorzyste i żywiołowe ubrania.

Jednak krata jest stworzona przede wszystkim do garniturów damskich i męskich. Zarówno w formie koszul, jak i całego kompletu. Eleganckie spodnie w kratę i do tego kraciasta marynarka zawsze wyglądają intrygująco i dystyngowanie.

Dla pań, które lubują się w spódnicach w kratę, proponowane są grubsze tkaniny. Gładkie przeznaczone są na ołówkowe fasony, natomiast coraz częściej wybierane są także te plisowane i nieco cieńsze. Dzięki temu kobieta wygląda delikatnie i dziewczęco. To również powrót do lat świetności kraty, kiedy to królowała na ulicach wszystkich miast świata.

Ten wzór materiału wybierany jest również do uszycia apaszek, bluzek czy szalików. W tym przypadku są to znacznie cieńsze i delikatniejsze tkaniny, które lekko układają się na ciele właścicielki.

Coraz częściej na ulicach można także spotkać zwiewne sukienki w kratę. Takie ubranie jest również wykonane z cienkiego materiału, który ładnie dopasowuje się do sylwetki i nadaje jej delikatności oraz podkreśla kobiecość.

Więcej o doborze tkanin, komponowania kraty z innymi tkaninami oraz intrygujących fasonach można przeczytać na stronie http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz