Podkład na zimę – jaki wybrać?

Podkład na zimę – jaki wybrać?

Tak jak jesienią zmieniamy garderobę, tak również powinniśmy zrobić porządki w kosmetykach. Gdy nadchodzą jesienne i zimowe dni warto sięgnąć po kosmetyki bogatsze w swojej formule. Zimą również podkład powinien być bardziej kryjący, nawilżający i odżywczy niż ten, którego używaliśmy latem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podkładu do cery suchej, naczyniowej, czy też tłustej – warto postawić na kosmetyk o bogatej konsystencji, który nie tylko ukryje niedoskonałości, ale również poprawi wygląd skóry, ale również będzie chronił skórę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.  

Podkład na zimę – gęsta konsystencja i bogata formuła 

Idealny podkład na zimę powinien mieć przede wszystkim bogatą formułę i gęstą konsystencję. Dodatkowym atutem będzie zawartość dodatkowych składników pielęgnujących. Zima i jesień to dla naszej skóry trudny czas. Po pierwsze narażona jest ona na intensywny wiatr, zmienne warunki atmosferyczne, z drugiej zaś narażona jest na przesuszenie, gdy cały dzień spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Podkład na zimę to więc dodatkowa warstwa ochronna skóry przed niesprzyjającymi warunkami na dworze.  

Jak wybrać idealny podkład na zimę? 

Makijaż na lato powinien być dopasowany do warunków atmosferycznych. Akcesoria do przedłużania rzęs i pędzelek do henny warto również mieć w swojej kosmetyczce. 

Stoisz przed wyborem podkładu na jesień i zimę? Pamiętaj, aby przed zakupem zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze – kolor. Zimą skóra staje się bledsza, opalenizna zeszła lub stopniowo staje się niewidoczna. Podkład na zimę powinien więc być idealnie dopasowany do naszej naturalnej karnacji. Jesteś posiadaczką porcelanowej cery? Pamiętaj, by nie popełniać często powielanego błędu i nie próbować “opalać” się podkładem. Jeśli wybierzesz za ciemny podkład, twarz będzie nieestetycznie odcinać się od reszty ciała.  

Kolejnym ważnym aspektem jest dobre krycie. Podkład na zimę powinien być bardziej kryjący niż kosmetyk stosowany latem. Gęsta i kryjąca konsystencja pozwoli zatuszować wszelkie niedoskonałości. Jednocześnie podkład tego typu jednocześnie zabezpieczy skórę przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Jesteś posiadaczką cery mieszanej lub tłustej i boisz się zatkania porów zbyt ciężkimi kosmetykami? Wówczas warto zdecydować się na podkład o właściwościach antytrądzikowych. Ważne również, aby kosmetyk na zimę miał bogaty skład i zawierał dodatkowe substancje pielęgnujące. Istotne są olejki pielęgnujące i witaminy, które będą pielęgnować skórę. 

Gęsta konsystencja również ma znaczenie. Zimą i jesienią warto unikać ultralekkich podkładów na bazie wody – fluid na tę porę roku powinien zawierać jak najmniej wody. Idealnie sprawdzą się więc podkłady na bazie kremów czy musów. Ważne również, aby zimowy podkład zawierał filtr, zabezpieczający przed działaniem promieni UV.