Wiosna w szafie

Wiosna w szafie

Wiosna to chyba jedna z najpiękniejszych pór roku. Wszystko kwitnie, na dworze coraz cieplej, a i my jesteśmy w lepszym nastroju. Nasze samopoczucie odzwierciedla się również w strojach, które wybieramy. Jest bardziej kolorowo, wesoło i kwieciście! Bo kwiaty to jeden z głównych wzorów, które królują na ubraniach wiosną i latem. Nic dziwnego, że coraz częściej właśnie po takie tkaniny sięgamy.

Romantycznie, kobieco i delikatnie

Tkaniny w kwiaty podkreślają delikatność, zmysłowość i kobiece piękno. Ten wzór pojawił się w modzie jako pierwszy i to jak widać – nie bez powodu. Początkowo nie każdego było stać na odzież w kwiaty. Dlatego ci, którzy nie mogli sobie na nią pozwolić, tworzyli je sami, komponując materiał tak, by tworzyć z niego falbanki, bufki i różne zagięcia, przypominające płatki kwiatów. Dawniej popularne były kwiatowe hafty, obecnie coraz częściej korzystamy z tkanin drukowanych. Kto by pomyślał, że co biedniejsi próbowali sami ozdabiać sukienki i bluzki, wykorzystując do tego stemple z ziemniaków! Na szczęście dziś nie musimy się już tak męczyć.

Na jakich ubraniach pojawiają się kwiaty?

Kwiaty są obecnie już wszędzie. Na sukienkach, na bluzkach, na spódnicach, na spodniach. Z pewnością każda z nas ma jakąś sukienkę czy spódniczkę z tym motywem. Na romantycznych sukienkach pojawiają się delikatne motywy kwiecistych łąk. Obecnie najpopularniejszym materiałem do tworzenia takich kreacji jest szyfon oraz inne zwiewne tkaniny. Odważniejsze kobiety wybierają sukienki z dużymi kwiatami, którymi pokryty jest cały materiał.

Ale kwiaty są popularne także na bluzkach. Nie tylko w wersji drukowanej, ale i haftowanej. Koszule haftowane w kwiaty są obecnie na topie. Możemy je zestawić z prostą spódnicą czy popularnymi rurkami. Latem modne będą hiszpanki, które powoli opanowują wybiegi. Te delikatne bluzeczki z odkrytymi ramionami i wzorami kwiatowymi dodadzą uroku i delikatności każdej kobiecie. Warto więc zakupić kilka tkanin w kwiatowe wzory, by uszyć z nich cudowne kreacje i wprowadzić powiew świeżości do naszej szafy.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz