Jak walczyć z miażdżycą?

Jak walczyć z miażdżycą?

Miażdżyca jest jedną z najczęstszych chorób współczesnego społeczeństwa. Powoduje ją zły styl życia – niezdrowa dieta, stres i inne zdobycze XXI wieku. Niestety miażdżyca zazwyczaj jest tak późno diagnozowana, że za późno na profilaktykę czy domowe sposoby leczenia. Warto więc wcześniej zacząć z nią walczyć.

Czym jest miażdżyca i jak się jej pozbyć?

Miażdżyca pojawia się wtedy, gdy w naszej krwi dochodzi do zbyt wysokiego stężenia cholesterolu, który odkłada się na ściankach tętnic w postaci tzw. blaszek miażdżycowych. Zmniejszony przepływ krwi to bardzo krótka droga do zawału czy wylewu, ponieważ serce pompuje krew do każdego zakątka naszego ciała. W sercu, mózgu i w nogach miażdżyca może poczynić więc największe spustoszenie. Obok przyczyn miażdżycy, na które nie mamy wpływu, występują też te, które możemy ze swojego życia wyeliminować:

  • palenie tytoniu,
  • brak aktywności fizycznej,
  • otyłość,
  • nadmierny stres,
  • duża ilość węglowodanów w diecie,
  • spożywanie nadmiernych ilości tłuszczów utwardzonych.

Należy więc, jak najszybciej wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć te szkodliwe bodźce. Miażdżycę trudno jest wykryć we wczesnym stadium, ponieważ z początku nie daje ona żadnych objawów. Ważne jest więc regularne robienie badań okresowych, bowiem początki choroby można wyleczyć domowymi sposobami, do których należą przede wszystkim: dieta wykluczająca tłuste potrawy i cukry proste, a zawierająca dużo błonnika i kwasów omega 3. Konieczny jest także wysiłek fizyczny oraz częste, aktywne przebywanie na świeżym powietrzu.

Wspaniała moc pijawki lekarskiej

Również hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami  http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ jest w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy. Nie rzadko pomaga także przy jej leczeniu. Pijawka lekarska zawiera bowiem w swojej ślinie związki, które obniżają ciśnienie tętnicze krwi oraz ją rozrzedzają. Więcej na temat hirudoterapii przeczytasz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

 

Dodaj komentarz