Królowa wzorów powraca!

Królowa wzorów powraca!

Czasami jakiś wzór pojawia się w modzie i szybko o nim zapominamy. Na szczęście są wzory, który z mody nie wychodzą nigdy, a co sezon pojawiają się w jeszcze lepszej odsłonie. I tak właśnie jest z kratką. Ten wzór prędko nam się nie znudzi!

Zawsze na topie!

Krata to już po prostu klasyka gatunku. W świecie mody swoją premierę miała jako tzw. tartan, czyli wzór, który był stosowany w tradycyjnych strojach mieszkańców Szkocji. Z czasem zaczęto z nią eksperymentować i tak powstawały coraz to nowsze wzory. Ten ponadczasowy trend powrócił do nas w wielkim stylu kilka lat temu i jak się okazuje, nie zamierza nas na razie opuszczać. W sezonie jesienno-zimowym stosowania kraty nie odpuścił sobie żaden z wiodących domów mody – pewnie i my dlatego wręcz oszalałyśmy na punkcie kratkowych płaszczy, marynarek, spodni i ołówkowych spódnic. Wiosną i latem odejdziemy jednak od zimowych szarości i pójdziemy w kolorową, soczystą i bardziej frywolną stronę.

Na sukienki i nie tylko!

Spodnie w kant z kratą czy marynarka w kratę, zawsze prezentują się doskonale i przyciągają spojrzenia. Jednak w zbliżającym się sezonie wiosenno-letnim tkaniny w kratę będą szczególnie pożądane w przypadku sukienek. Na jakie wzory warto postawić? Na słynną kratę, którą spopularyzowała Burberry, ale w nowej wersji kolorystycznej, na kratę obrusową zwaną też vichy i gingham oraz na tę przypominającą „okienka”. Z pewnością nikt nie przejdzie też obojętnie wobec krat na lekkim, zwiewnym i delikatnie prześwitującym materiale. W kwestii fasonów mamy tutaj pełną dowolność – sukienki z takim wzorem dodają uroku i wdzięku każdej kobiecie. Stylizacja w kratę sprawdzi się więc na spacerze, w pracy, spotkaniu z przyjaciółmi i na eleganckim bankiecie. Niewątpliwym atutem jest też fakt, że do kraty pasują każde buty – od szpilek, przez wysokie sandały, czy płaskie klapki, a na obuwiu sportowym kończąc. Pamiętajmy jednak, że gdy chcemy uszyć sukienkę w kratkę, musimy postawić na tkaninę wysokiej jakości – tak, aby stworzoną kreacją cieszyć się przez długie lata. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml

Dodaj komentarz