Depilacja okolic intymnych – skuteczne sposoby

scuba-diving-1252285_640

Depilacja brazylijska jest jednym z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia okolic bikini. Wciąż jednak wiele kobiet boi się tego zabiegu, a strach ten często związany jest z niewiedzą. Warto więc uświadomić sobie czym jest brazilian waxing i cieszyć się gładką skórą nawet do 6 tygodni!

Chciałabym, a boję się… 

Zabieg depilacji brazylijskiej związany jest z dużym skrępowaniem. Polega przecież na usuwaniu włosków z okolic intymnych zarówno z przodu, jak i z tyłu, więc kosmetyczka zobaczy sporą część Twojego działa. Dlatego warto sobie uświadomić, że wykwalifikowana kadra dobrych salonów kosmetycznych wykonuje mnóstwo takich zabiegów dziennie i ma bardzo profesjonalne podejście do klientek. Ponadto można o tym pomyśleć, jak o wizycie w gabinecie lekarskim. To na pewno pomoże. Przed przystąpieniem do zabiegu należy się do niego odpowiednio przygotować. Aby skutecznie usunąć wszystkie włoski, muszą one osiągnąć długość minimum 0,5 cm. Zrezygnuj więc z domowej depilacji na około dwa tygodnie. Krótko przed zabiegiem nie należy również używać balsamów do ciała, aby wosk dobrze oblepił włoski. Nie można zapomnieć również o higienie intymnej. Warto mieć przy sobie specjalną chusteczkę, aby bezpośrednio przed zabiegiem się przemyć. Tak przygotowana zapewne będziesz się mniej krępować.

Wosk czy pasta cukrowa?

Depilację brazylijską można wykonać za pomocą wosków lub pasty cukrowej, przy czym ten drugi sposób uważany jest za mniej bolesny. Pasta cukrowa wykonana jest bowiem wyłącznie z naturalnych składników i nie przykleja się do skóry, a jedynie oblepia włoski. Gdy pasta zaschnie, zrywa się ją dokładnie pod kątem 40 stopni w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wosków. Najważniejszy jest jednak kąt zrywania specyfików. Aby uniknąć wrastania i łamania się włosków pod skórą, należy zrywać go zdecydowanym ruchem pod kątem 40 stopni. Dla niewprawionych kobiet jest to zadanie trudne, a niepoprawnie wykonany zabieg może być niebezpieczny. Dlatego warto wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka zadba także o dobrą pielęgnację skóry przed i po zabiegu. Ona również zadecyduje, czy lepsza dla Ciebie będzie pasta cukrowa, czy może wosk kosmetyczny.