Buty fitness – nie tylko moda ale i wygoda!

Buty fitness – nie tylko moda ale i wygoda!

 Zima przyszła już do nas na dobre. I choć święta i Nowy Rok dawno za nami to pozostały z nami noworoczne postanowienia. To właśnie teraz jest odpowiedni czas, żeby zamienić wygodne kapcie na sportowe buty i zacząć walkę o sylwetkę marzeń.

O tym, że ruch pozwala stracić zbędne kilogramy i uzyskać zgrabną sylwetkę nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie każdy jest przygotowany na maratony i wylewanie siódmych potów na siłowni, by to osiągnąć. I nie chodzi tu o nastawienie, chęci i motywacje. Najczęstszym problemem okazuje się brak odpowiedniego ubioru. I o ile top i legginsy są dość prostymi do wyboru częściami garderoby to z butami nie jest już tak łatwo.

Przyjmijmy, że na dobry początek naszego postanowienia najbardziej odpowiednią dla nas dyscypliną będzie fitness. Dzięki niemu nie tylko zrzucimy parę zbędnych kilogramów, ale również przyjemnie spędzimy czas. Dlaczego buty w fitnessie są tak ważne? Do wykonywania najczęstszych ruchów dla zajęć fitness, takich jak obroty czy szybkie zmiany kierunków, potrzebne jest obuwie, które zapewni stabilizację stopy i jednocześnie nie będzie ograniczać przy tym swobody ruchu. Jak więc wybrać idealny model? Oczywiście nikt nie twierdzi, że tylko najdroższe buty są dobre. Cena to nie wszystko. Odpowiednio dobrane, mniej kosztowne buty również będą odpowiednie buty sportowe tanie.

Przy doborze obuwia do ćwiczeń warto jest zwrócić uwagę na materiał, z których wykonane są buty. Ważna jest oddychająca siateczka, która usprawni wentylację. Jednocześnie jest ona bardzo lekka, a co za tym idzie znacząco zmniejsza wagę buta, gwarantując pełen komfort. Buty na fitness powinna również cechować optymalna przyczepność podeszwy dostosowana do warunków, w jakich ćwiczenia będą wykonywane. Istotnym jest aby buty zapewniały stabilizację.

Czynnikiem, który coraz częściej wpływa na wybór danego modelu butów jest ich wygląd. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób nosi sportowe buty także na co dzień. Moda na sportowe buty nie jest tylko jednorocznym trendem. Nowy rok niesie za sobą nowe trendy buty sportowe 2017.

Dodaj komentarz