Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Dobrze dobrany biustonosz ma bardzo duże znaczenie, nie tylko dla pięknego wyglądu piersi, ale także dla zdrowia. Zadaniem stanika jest podtrzymywanie naszego biustu. Jeśli źle dobierzemy jego rozmiar, może przyczyniać się to do powstawania schorzeń piersi, bólu kręgosłupa, ramion oraz pleców.

Wybór rozmiaru

Ważne, aby stanik nie był za mały i nie krępował naszych ruchów. Obwód biustonosza nie powinien być za luźny, ani też za ciasny. Dlaczego? Ponieważ za duży obwód będzie powodował przemieszczanie się miseczek biustonosza i odstawanie fiszbin od piersi. Natomiast zbyt wąski obwód to niekomfortowe użytkowanie. Biustonosz nie powinien wbijać się w ciało. Jeśli nie wiemy jaki rozmiar powinnyśmy wybrać, skorzystajmy z porad braffiterki.

Wybór modelu

Przy wyborze stanika musimy kierować się kształtem i kondycją piersi, a także poziomem naszej codziennej aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia są także nasze osobiste upodobania. Podczas ważnych okazji chcemy czasem wyeksponować biust, a innym razem go ukryć. Odpowiedni krój pozwoli nam osiągnąć zamierzony efekt. Warto przymierzyć kilka modeli, aby zdecydować, w którym nasze piersi wyglądają najlepiej.

Duży biust

Jeśli na co dzień uprawiamy sport, sięgnijmy po staniki sportowe, które podtrzymają biust w czasie treningu. Ich cechą charakterystyczną jest mocne zabudowanie, dzięki czemu unieruchamiają biust podczas ćwiczeń i nie dopuszczają do nadmiernego rozciągania skóry i więzadeł podtrzymujących piersi.

Przy dużym biuście świetnie sprawdzą się także bardotki https://heppin.com/bardotki_biustonosze_k-155.htm, które ładnie go uniosą. Ten model charakteryzuje się dobrym usztywnieniem oraz odpinanymi ramiączkami. Idealny na większe wyjścia i do stylizacji, w których chcemy wyeksponować biust. Często wybierany przez panny młode, gdyż dopasowuje się do każdego rodzaju sukni ślubnej.

Mały biust

Panie, które optycznie chcą powiększyć swój biust mogą sięgnąć po biustonosze z serii push up https://heppin.com/push_up_biustonosze_k-1.htm. Charakteryzują je wyjmowane lub wbudowane poduszeczki. Posiadają fiszbiny, które wzmacniają stabilizację. Model ten pięknie unosi i modeluje biust.

Na rynku dostępnych jest tyle modeli, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Dodaj komentarz