Miękka skóra po depilacji

Miękka skóra po depilacji

exposure-to-the-sun-1252271_640

Depilacja wykonywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym jest o wiele bardziej skuteczna niż ta wykonywana tradycyjnymi metodami w domu Przede wszystkim jest ona bardziej efektywna, a włoski odrastają nawet do kilku tygodni. Poza tym, powierzenie swojego wyglądu profesjonalnej kosmetyczne to ogromny zastrzyk luksusu, chwila relaksu i odpoczynek od codziennej bieganiny i licznych obowiązków. Ze względu na fakt, że depilacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających, warto wybrać jeden sprawdzony salon kosmetyczny z pozytywną renomą i dużym doświadczeniem, aby mieć swoją własną, sprawdzoną kosmetyczkę.

Jeśli stale korzystamy z usług tej samej kosmetyczki, mamy pewność, że wykona ona zabieg, uwzględniając kondycję naszej skóry. Będzie wiedziała na co jesteśmy wrażliwe i czy nasza skóra jest podatna na reakcje alergiczne. Dzięki temu, od razu wybierze metodę depilacji, dostosowaną do naszych zapotrzebowań oraz poleci preparaty, które sprawdzą się na naszej skórze. Warto podkreślić, że w profesjonalnych salonach kosmetycznych, personel ma nawet dostęp do hipoalergicznych preparatów, polecanych nie tylko przez kosmetologów, ale także farmaceutów.

Tradycyjna depilacja, wykonywana w domu, zawsze zawodzi oczekiwania. Najczęściej jest ona wykonywana przy użyciu jednorazowej maszynki do golenia. Proces polega na ścinaniu włosków przez brzytwę. Nie są one więc usuwane w całości. Likwidowana jest tylko ta część włosa, która znajduje się nad powierzchnią skóry. Cebulka pozostaje nienaruszona, a więc proces odrastania trwa bardzo krótko. Minimalna część włosa jest bowiem ponad naskórkiem nawet tuż po zgoleniu. Metoda jest zatem mało skuteczna i czasochłonna. Co więcej, powoduje ona, że skóra staje się bardzo przesuszona. To samo dzieje się w przypadku używania specjalnych nakładek ścierających. Po zabiegu, skóra wymaga więc głębokiego nawilżenia.

Ogromna liczba kobiet skarży się na suchą skórę, a niektóre panie posiadają nawet skórę atopową. Wymaga ona szczególnej pielęgnacji i stosowania kosmetyków, dostępnych w aptekach. Warto zaznaczyć, że aby przyniosły pożądany efekt, muszą być stosowane codzienne, najpóźniej 3 minuty po wyjściu  wanny. Skóra podczas kąpieli staje się bowiem rozpulchniona i lepiej wchłania różnego rodzaju balsamy. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować ich przed depilacją.

Depilacja wykonywana w salonie kosmetycznym odbywa się przy użyciu kosmetyków dopasowanych do wymagań naszej skóry, dlatego nigdy nie spotkamy się tu z problemem przesuszonego naskórka. Po zabiegu, skóra będzie jedwabiście gładka, miękka i przyjemna w dotyku.

Dodaj komentarz