Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego fotografa ślubnego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego fotografa ślubnego

maldives-698501_640Ślub to wyjątkowe wydarzenie, warte uwiecznienia. Miło po latach powrócić do pięknych i niepowtarzalnych zdjęć. Aby były dobrej jakości oraz spełniały oczekiwania nowożeńców, musi je zrobić profesjonalista. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając fotografa, abyśmy mieli pewność, że wykona on swoją pracę rzetelnie a efekt powali nas na kolana? Przede wszystkim przejrzeć jego portfolio i zwrócić uwagę nie tylko na jakość zdjęć, ale i pomysł. W obecnych czasach album ślubny to znacznie więcej niż fotografie z wesela czy pleneru.

Przygotowania

Dobry fotograf skupi się na kilku sugestywnych detalach – obrączkach, bukiecie ślubnym, gorsecie, muszce czy spinkach do garnituru (tj. częstochowskiego fotografa). Poprosi także, aby w pomieszczeniu znajdowały się tylko niezbędne osoby, to właśnie młodej parze poświęci całą swoją uwagę. Interesująco wyglądają prace, przestawiające pannę młoda podczas robienia makijażu czy fryzury.

Kościół

Najlepiej aby kościół był przestrzenią dobrze oświetloną. Jeśli tak nie jest ,fotograf powinien porozumieć się z księdzem prowadzącym ceremonię, aby ten włączył wszystkie możliwe światła. Ułatwi to zrobienie dobrego zdjęcia.

Podczas ceremonii najważniejsza jest para młoda i to ona powinna znajdować się w centrum zainteresowania. Dobry fotograf to taki, który nie przeszkadza, w najważniejszych momentach jest niewidoczny, a mimo tego potrafi znaleźć interesujące ujęcie.

Wesele

Fotograf powinien ściśle z Wami współpracować. Na nic zda się nawet najlepsza koncepcja, jeśli nie wtajemniczycie go w szczególnie skomplikowane relacje rodzinne – podkreśla jeden z częstochowskich fotografów.

To tylko kilka podstawowych i prostych zasad, których należy się trzymać przy wyborze fotografa ślubnego. Pamiętajmy jednak, że oprócz wyżej wymienionych czynników, powinniśmy zdać się na własne przeczucie oraz opinię osób, które z usług, wybranego przez nas fachowca, korzystały już wcześniej.