Najlepsze tkaniny na sukienki

Najlepsze tkaniny na sukienki

Wybór tkaniny ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza, gdy sami podejmujemy się wykonania konkretnej części garderoby. Zlecając szycie doświadczonej krawcowej zawsze możemy liczyć na jej pomoc. Jeśli jednak mamy zdolności i chcemy zaoszczędzić jakąś sumę pieniędzy, warto znać rodzaje materiałów, gdyż nie każdy będzie nadawał się do zrobienia np. spodni czy sukienki.

Rodzaje tkanin na sukienki dzienne

Chociaż kiedyś szyto z nich ubrania robocze, dziś denim i juka są popularnymi materiałami na sukienki codzienne. Są to tkaniny bawełniane lub z domieszką włókien syntetycznych. Z pozoru wyglądają podobnie, ale denim jest cięższy od juki. Za to są równie wytrzymałe i odporne na zgniecenia. Tkanina w kropki i uszyta z niej krótka sukienka bez rękawów to atrakcyjny wybór na co dzień, nawiązujący do lat 60. Aby wyglądać modnie i czuć się wygodnie, warto wybierać takie materiały jak lekkie dzianiny i bawełnę. Tkaniny te są komfortowe w noszeniu, ponieważ mają dobre właściwości absorbujące i reagują na temperaturę, a także zmiany wilgotności.

Rodzaje tkanin na sukienki wyjściowe/wieczorowe

Sukienka koktajlowa o klasycznej linii empire jest ponadczasowa, doskonale nadaje się na większość uroczystości. Z jakich tkanin może być uszyta? Miękkie, lejące materiały podkreślają krój sukienki i opływają kształty sylwetki, więc jeśli chcemy aby sukienka tak się układała, postawmy na krepę, surówkę jedwabną lub mikrofibrę poliestrową. Jeśli zależy nam na utrzymaniu prostego kształtu sylwetki, zdecydujmy się na sztywniejsze tkaniny, takie jak sztuczny jedwab czy len.
Na wieczorową, bardziej elegancką wersję kreacji wybierzmy aksamit lub satynę, która jest gładka i połyskująca. Należy jednak pamiętać, że materiał ten łatwo się strzępi i nie jest zbyt wytrzymały, zwłaszcza w dopasowanych modelach, ponieważ ma tendencję do rozchodzenia się na szwach.
Niesłabnącą popularnością cieszy się koronka, która jest niezwykle kobieca i dodaje pewności siebie.

Przy wyborze konkretnego materiału warto zastanowić się, jaki rodzaj sukienki chcemy uszyć. To znacznie ułatwi nam pracę. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz