Najlepszy peeling dla twarzy!

Najlepszy peeling dla twarzy!

Kobiety szczególnie dbają o wygląd i zdrowie skóry twarzy. Peeling chemiczny wykonywany poprzez eksfoliację kwasami. Pomimo, że ich działanie objawia się w sposób specyficzny, to efekty są zaskakujące i imponujące. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na stosowanie tego typu zabiegów.

Kwasy stosowane w eksfoliacji rozluźniają górną warstwę naskórka, co pozwala na jego złuszczanie się. Skutkiem tego jest przyspieszony proces pozbywania się martwych komórek, które gromadzą się na skórze.

Kwas salicylowy jest wskazany w leczeniu trądziku, przebarwień czy małych blizn potrądzikowych. Stosowany jest także przy cerach tłustych. Wykorzystuje się go w silnie złuszczającym i wygładzającym skórę peelingu. Skupia się na działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym i antyseptycznym.

Kwas migdałowy z PHA 40 proc. przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, ze szczególnym uwzględnieniem naczyniowych oraz wrażliwych. W przypadku eksfoliacji stosuje się mieszankę trzech składników. Są to kwas migdałowy, laktobinowy i glukolakton. Usuwa zrogowacenia, napina oraz rozjaśnia naskórek. Dodatkowo działa antybakteryjnie i zmniejsza wykwity trądzikowe oraz zaskórniki.

Innym zabiegiem jest kwas 50 proc. L-lactic, który stosuje się w przypadku suchych, odwodnionych cer. Działa on regenerująco i wygładzająco. Ten rodzaj peelingu wspomaga oraz intensyfikuje właściwości innych. Gdy korzysta się z niego regularnie to stopniowo złuszcza naskórek.

Specjaliści zalecają, aby po zabiegu eksfoliacji unikać kilku działań. Należy absolutnie unikać ekspozycji na promienie UV, m. in. w solarium. Wyklucza się także kąpiele w chlorowanej wodzie. Dodatkowo nie można robić innych peelingów chemicznych czy mechanicznych. Należy aktywnie nawilżać skórę oraz stosować filtry minimum 30 z SPF.

Stosowanie różnego rodzaju peelingów pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji skóry twarzy. O tym jak dbać o naskórek więcej można przeczytać na stronie http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.

Dodaj komentarz