Nowy design BlackSteel zdobywa prestiżową nagrodę Red Dot Award 2014

Nowy design BlackSteel zdobywa prestiżową nagrodę Red Dot Award 2014

awardMarka Liebherr zdobyła dwie elitarne nagrody Red Dot Award w kategorii „design produktu”. To wyjątkowe wyróżnienia otrzymały chłodziarko-zamrażarki Liebherr: model CBNPbs 3756 w designie BlackSteel oraz model SBS 7014 typu side-by-side.

Red Dot Award jest jedną z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa. W skład jury wchodzą cenieni, światowi eksperci, którzy od zgłoszonych projektów oczekują najwyższego poziomu jakości, innowacyjności i kreatywności. Corocznie zmienia się panel ekspercki Red Dot Award. Rygorystyczne kryteria oceny są aktualizowane w odniesieniu do dynamicznych zmian: formalnych, technicznych, produkcyjnych, społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Na podstawie kryteriów wybierani są laureaci poszczególnych kategorii konkursu Red Dot Award. W tegorocznej edycji Red Dot Award odnotowano najliczniejszy w historii skład jury. Ponad 40 ekspertów z całego świata wykorzystało swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie projektowania, aby w ciągu 3 dni wybrać laureatów konkursu.

Oficjalna gala wręczenia nagród Red Dot Award, odbędzie się 7 lipca 2014 r. w Aalto Theater w Essen, z udziałem blisko 1 200 gości. W tym roku nagroda w kategorii „design produktu” została przyznana dwóm chłodziarko-zamrażarkom marki Liebherr: CBNPbs 3756 z designem BlackSteel w klasie energetycznej A+++ oraz SBS 70I4 typu side-by-side w klasie energetycznej A++.

Nowy design BlackSteel to oryginalne i atrakcyjne wykończenie wykonane z czarnej stali szlachetnej. W połączeniu z wysokojakościową powłoką SmartSteel, stalowa obudowa nadaje chłodziarko-zamrażarce CBNPbs 3756 marki Liebherr innowacyjny charakter. Poprzecznie spolerowane wykończenie drzwi sprawia, iż urządzenia z frontem BlackSteel stają się interesującym akcentem w wystroju każdej kuchni.

Zintegrowana chłodziarko-zamrażarka typu side-by-side SBS 70I4 posiada trzy niezależne strefy chłodzenia. Ekspertom konkursu Red Dot Award zaimponowała nie tylko wysoka jakość wykończenia urządzenia. Jury doceniło także przestronną komorę chłodziarki z systemem BioFresh, który gwarantuje długotrwałą świeżość przechowywanych w niej produktów. Komora chłodziarko-zamrażarki została wyposażona w technologię NoFrost, która zapewnia bezszronowe chłodzenie i długotrwałą świeżość oraz automatyczny dystrybutor do lodu IceMaker. Chłodziarko-zamrażarka SBS 70I4 prezentuje profesjonalizm w najmniejszym detalu.