Lecznicza moc pijawek

Lecznicza moc pijawek

Choć na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nasza medycyna osiągnęła niesamowity postęp, to na pewne schorzenia najskuteczniejszymi sposobami są stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie metody. Zwłaszcza teraz, gdy świat sztucznej chemii owładnął niemal każdą dziedzinę naszego życia, warto sięgnąć do naturalnych metod leczniczych. Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszymi środkami są te najbliższe naturze, nawet jeśli nie wyglądają zbytnio zachęcająco – doskonałym przykładem są pijawki. W czym mogą nam pomóc?

Żylaki

Żylaki nóg bywają tak uciążliwie, że utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ból i swędzenie nóg spędza sen z powiek wielu mężczyznom i kobietom. Żylaki powstają wtedy, gdy zastawki w żyłach nie funkcjonują prawidłowo i krew zalega w naszych żyłach, zamiast krążyć po naszym ciele dostarczając tlen i wartości odżywcze. We wczesnym stadium żylaków, warto zastosować hirudoterapię, czyli właśnie leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Wystarczy kilka zabiegów, aby krążenie w naszych żyłach wróciło do normy.

Miażdżyca

Pijawki choć z pozoru są małe i niepozorne, to potrafią wypić kilka razy więcej krwi niż same ważą. Leczenie pijawkami jest całkowicie bezbolesne, dlatego dużą popularność zyskuje u ludzi, którzy boją się standardowych zabiegów lekarskich. Szczególną popularnością pijawki cieszą się w leczeniu miażdżycy. Pijawki podczas hirudoterapii rozszerzają nasze naczynia krwionośne i hamują namnażanie się bakterii. W trakcie zabiegu pijawki wstrzykują związki chemiczne, które nie tylko regulują poziom lipidów, ale poprawiają stan naszych naczyń krwionośnych.

Kto nie może leczyć się pijawkami?

Przed rozpoczęciem hirudoterapii powinniśmy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Z leczeniami pijawkami powinny zrezygnować osoby chore na hemofilię, anemię i inne schorzenia krwi związane z niedoborem czynników krzepnięcia. Z terapii tego rodzaju powinny zrezygnować również kobiety w ciąży lub podczas menstruacji, dzieci do 10. roku życia oraz osoby cierpiące na choroby zakaźne.

Więcej o leczeniu pijawkami dowiecie się na stronie: http://pijawki.abros.pl/ .

Dodaj komentarz