Zastosowanie tkanin w paski

Zastosowanie tkanin w paski

Paski to wzór, który nie pasuje do każdej sylwetki, ale ci, którzy wyglądają w nich dobrze, podbiją świat mody. Pasiaste stroje są bardzo eleganckie i ładnie komponują się z jaskrawymi dodatkami oraz mocniejszym makijażem. Wykorzystywane są do szycia odważnych strojów.

Tkanina w paski kojarzy się przede wszystkim ze strojami kąpielowymi. Kobiety w wyciętych, dwu- lub jednoczęściowych kostiumach na plaży to pierwszy obraz, jaki pojawia się w większości umysłach, gdy mówi się o pasiastych materiałach. Te proste rozwiązania często niosą ze sobą zniewalające efekty wizualne, zwłaszcza dla postronnych widzów.

Spodnie w paski

Obecnie na salonach i w sklepach nie królują tylko stroje kąpielowe w paski, ale także spodnie i spódnico-spodnie. Dobrze skrojone i dopasowane z jednolitą marynarką tworzą ciekawy, przykuwający wzrok efekt. Ale te rozkloszowane w nogawkach i zwężone w talii również zachwycają, zwłaszcza gdy dopełnieniem ich jest koszulka w formie body w jednym kolorze.

Spódnico-spodnie wcale nie odstają od pozostałych elementów garderoby. Te zrobione z materiałów w paski dają wrażenie zwiewnych, rozkloszowanych i lekkich, niczym sukienki bądź spódnice. Taki wygląd pobudza wyobraźnię i sprawia, że kobieta jest postrzegana jako tajemnicza i mająca poczucie smaku w modzie.

Sukienki w paski

Innym sposobem na wykorzystanie materiałów w paski są różne fasony sukienek. Najczęściej jednak tworzywo stosowane jest do szycia długich i zwiewnych kreacji, które nadają się zarówno na plażę, jak i na spacer w letnie dni. W zależności do tego, jak zostanie skrojona sukienka, może być również wybierana na nieco bardziej oficjalne spotkania, ale wówczas tkanina jest cięższa i mniej elastyczna.

Pasiaste sukienki są bardzo często wybierane przez młode dziewczyny, które w ten sposób podkreślają smukłą talię i długie nogi. Szczególnie jest to stosowane w okresie wiosenno-letnim. W tym przypadku sprawdzają się również kombinezony w formie spódnico-spodni z krótkim rękawem i nogawkami.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz