Wymarzona kreacja na studniówkę

Wymarzona kreacja na studniówkę

Na początek warto napisać co nieco na temat studniówki. Zapewne jak doskonale wszyscy wiemy jest to tradycyjny bal, organizowany w Polsce na około 100 dni przed maturą. Dla maturzystów to chwila wytchnienia i ostatnie chwile rozrywki przed nauką. Jest to również okazja do niezapomnianej zabawy, nim niebawem wszyscy rozjadą się na różne uczelnie. Moda co roku się zmienia. Co więc jest modne w nowym roku jeśli chodzi o sukienki na studniówkę?

Suknie na studniówkę rządzą się swoimi prawami. Kreacja na ten wyjątkowy i jedyny w życiu wieczór musi być zarówno z klasą, jak i czarująca, i wyjątkowa. Warto pomyśleć o wymarzonej sukience na kilka miesięcy przed imprezą. Później może okazać się, że będzie to spory problem przysparzający dużo stresu.

Tradycją jest, że górują sukienki klasyczne. Mają długości lekko przed kolana, jednak nie mniej. Mogą również sięgać do ziemi. Doskonała suknia nie powinna być jednak zbyt skromna. Pamiętajmy, że w końcu to bal! Sukienka może posiadać ozdoby, ale w odpowiedniej ilości bowiem przesada może wywołać efekt typowego „bezguścia”. Gdy sukienka posiada skromne ozdoby możemy postawić na wymyślną fryzurę lub mocny makijaż. Zbyt wyzywająca suknia mogłaby prezentować się przytłaczająco.

Jeśli chodzi o studniówki, nie można mówić o jednym obowiązującym fasonie sukienek. Zwyczajowo modne będą rozkloszowane kreacje zwane „księżniczką”. Warte uwagi są również gorsetowe suknie z rozszerzanym dołem i wspomniane proste sukienki o długości maxi. Do łask powrócą sukienki retro o długości 3/4. W nadchodzącym sezonie modny będzie również aksamit w wielu różnych kolorach. Modna i elegancka, aksamitna sukienka na studniówkę będzie idealnym wyborem. Możemy do niej dobrać nieco bardziej wyzywające buty. Należy jednak pamiętać aby kupić je wcześniej i mieć czas na ich rozchodzenie.

Jeśli chodzi o studniówkowe buty najlepszym rozwiązaniem są oczywiście szpilki. Są nie tylko eleganckie i zawsze modne, ale także dodadzą nam kilku centymetrów wzrostu, wysmuklą sylwetkę. Pamiętajmy aby dopasować buty do sukienki, wtedy nasza sylwetka będzie dłuższa buty damskie 2017.

Studniówka to wyjątkowa impreza. Warto więc zadbać o odpowiedni wizerunek. Gustowna kreacja, do tego modne buty i torebka, a także wyszukana biżuteria sprawią, że wymarzona kreacja stanie się rzeczywistością.

Dodaj komentarz