Co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

Co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

Rodzice, którzy nigdy nie mieli problemów z jedzeniem u dzieci nie wiedzą nawet, jakimi są szczęściarzami. Po przeciwnej stronie są ci rodzice, którzy muszą codziennie staczać walkę o każdy kolejny kęs i choć specjaliści mówią, że dzieci nie dadzą się zagłodzić, bo instynkt samozachowawczy działa, to jednak rodzice niejadków zawsze stresują się taką sytuacją. Co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

Nic na siłę

Przede wszystkim należy pamiętać, by nie zmuszać dzieci do jedzenia. Może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego, a trauma z dzieciństwa naznaczy dziecko na całe życie. Zamiast siły należy używać forteli, by dziecko samo zaczęło jeść i robiło to z radością.

Sposobem na małych niejadków może być wspólne przygotowywanie posiłków i tworzenie obrazków z jedzenia. Kanapka, która się uśmiecha lub przypomina samochód z kołami jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż zwyczajna kanapka z serem.

Uzupełniać witaminy

Bywa jednak i tak, że niejedzenie jest wynikiem niedoborów witaminowych. Dziecko, które ma bardzo ograniczoną dietę może mieć pewne braki witaminowe. To z kolei wpływa na jego apetyt, maluch nie chce jeść kolejnych potraw, a w wyniku tego problem braków witaminowych się pogłębia. Jest to swego rodzaju koło zamknięte, z którego trudno się wyrwać.

W takiej sytuacji pomocne mogą być suplementy diety dla dzieci, które zawierają odpowiednią kompozycję witamin, dopasowaną do wieku dziecka. Podawanie maluchowi takiego preparatu jest sposobem na wyrwanie się z błędnego koła i szansa na to, że uzupełnienie witamin przywróci maluchowi apetyt.

Sprawdź też skuteczne sposoby na niejadka -> http://www.sanostol.pl/odzywianie/problem-z-brakiem-apetytu-u-dziecka-poznaj-7-sposobow-na-niejadka

Dodaj komentarz