Depilacja woskiem – idealna dla wrażliwej skóry

Depilacja woskiem – idealna dla wrażliwej skóry

model-1246488_640

Idealnie gładkie ciało jest ozdobą każdej kobiety. Posiadaczki wrażliwej skóry również mogą się cieszyć nieskazitelnie gładką, wolną od włosków i podrażnień skórą.

Każda z nas codziennie wykonuje mnóstwo zabiegów pielęgnujących skórę. Zadbane ciało jest nie tylko wtedy, gdy jest nawilżone i jędrne, ale przede wszystkim musi być dokładnie wydepilowane. Depilacja woskiem jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się włosków z całego ciała. A co, gdy nasza skóra jest wrażliwa?

Depilacja woskiem – bezboleśnie i bezpiecznie

Jeśli chcemy długo cieszyć się gładkimi partiami ciała, zwłaszcza tymi, które są wrażliwsze i bardziej wymagające, to depilacja woskiem jest strzałem w dziesiątkę. Polki coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie i oddają depilację swojego ciała w ręce doświadczonych kosmetyczek. I dobrze. Jeśli wiemy, że mamy wyjątkowo wrażliwą skórę, to nie powinnyśmy porywać się na depilację w domowych warunkach, bo to może tylko pogorszyć kondycję skóry i uniemożliwić pozbycie się niechcianych włosków. Najchętniej stosowaną metodą usuwania włosków w przypadku wrażliwej skóry i wrażliwych partii ciała, stała się depilacja woskiem. Jest bezpieczna, szybka, skuteczna i nie powoduje skutków ubocznych. Warto wybrać taki salon, który ma doświadczenie w usuwaniu owłosienia wrażliwej skóry.

Jak się przygotować do depilacji?

Depilacja woskiem w Warszawie, czyli salony z pełną ofertą gwarantującą jakość i bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry, to połowa sukcesu udanej depilacji. Żeby efekty były spektakularne, depilacja poszła gładko i nie podrażniła wrażliwej skóry, powinnyśmy wiedzieć o kilku trikach przed depilacją. Włoski nie powinny być krótsze niż 0,5 cm, i nie dłuższe niż 1 cm. Jeśli są dłuższe, przytnijmy je nożyczkami w domu, przed zabiegiem. Na dobę przed peelingiem należy wykonać peeling złuszczający naskórek, nie można się opalać, ani korzystać z solarium. W dniu zabiegu nie natłuszczajmy skóry, gdyż wosk najlepiej będzie pracował na suchej skórze. Weźmy sobie do serca zalecenia kosmetyczki, jak postępować ze skórą po depilacji.

Posiadaczki wrażliwej skóry mogą bez obaw korzystać z depilacji woskiem, o ile odpowiednio się do niej przygotują. Najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się depilacji w salonie kosmetycznym. Depilacja w warunkach domowych to spore ryzyko, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry. Depilacja woskiem twardym bezpaskowym, to rodzaj depilacji, który wzorowo sprawdza się w przypadku wrażliwej skóry.

Dodaj komentarz