Dlaczego mężczyźni również powinni depilować okolice intymne?

Dlaczego mężczyźni również powinni depilować okolice intymne?

40Depilacja miejsc intymnych u kobiet jest obecnie niezaprzeczalnym standardem, który powoli zaczyna dotyczyć również panów. Do niedawna depilowali się tylko sportowcy – głównie pływacy oraz kulturyści, dzisiaj jednak coraz więcej przedstawicieli płci brzydszej, chętnie poddaje się zabiegowi pozbycia się niechcianego owłosienia. Przemawiają za tym nie tylko względy estetyczne, ale również higieniczne. Zwłaszcza, gdy mamy na myśli depilację intymną.

Zalety męskiej depilacji intymnej:

– jak podkreślają warszawscy eksperci od depilacji intymnej mężczyzn: panowie pocą się intensywniej i częściej od kobiet, a męski pot rozkłada się znacznie szybciej, wydzielając przy tym często nieprzyjemną woń, która wnika do włosów. Depilacja jest skutecznym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu.

– skórę pozbawioną niepotrzebnego owłosienia, łatwiej jest utrzymać w czystości. Problemów nie sprawia usuwanie zanieczyszczeń oraz wydzieliny gruczołów łojowych,

– czysta, pozbawiona włosów skóra to także mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się nieestetycznych zmian skórnych np. krostek czy pryszczy,

– gładkie męskie ciało jest wspaniałym prezentem dla partnerki, efekt jest bowiem wielopoziomowy – nie tylko wizualny, ale również dotykowy. Skóra pozbawiona włosów jest nie tylko delikatna i miękka, ale również lepiej się prezentuje.

Jak widać zalet męskiej depilacji intymnej mężczyzn (oferowanej m.in. w Warszawie) jest wiele. Prawdopodobnie jeśli raz poddacie się takiemu zabiegowi, z chęcią odwiedzicie najbliższy salon kosmetyczny ponownie. Warto bowiem spróbować, nie tylko po to, by sprawić przyjemność partnerce, ale również, żeby poczuć się czysto, świeżo a jednocześnie męsko.