Nowa era pocztówek

Nowa era pocztówek

tree-68484_640Pierwsza Bożonarodzeniowa kartka z życzeniami pojawiła się w połowie XIX w. Została ona zaprojektowana przez dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Sir Henry Cole zmęczony pisaniem i wysyłaniem listów ze świątecznymi życzeniami do swoich licznych znajomych, wpadł na świetny pomysł.
Przed Bożym Narodzeniem w 1843 r. zamówił u znajomego malarza rysunek ze świątecznym napisem, następnie powielił go w drukarni i wysłał do przyjaciół.
W 1900 r. w Warszawie został ogłoszony konkurs na polską nazwę kartki pocztowej. Jury spośród pięciu propozycji: liścik, listówka, otwartka, pisanka, pocztówka, wybrało tę ostatnią. Jak się okazało była to nazwa zgłoszona przez samego Henryka Sienkiewicza.

Obecnie, od kilku lat, coraz bardziej popularne stają się e-kartki. Każdy może zaprojektować i wysłać kartkę z życzeniami drogą mailową. Elektroniczne kartki stały się równie popularne jak te tradycyjne. Są dobrym i łatwym sposobem na sprawienie drugiej osobie miłej niespodzianki.
Kartki elektroniczne możemy wysyłać na każdą okazję: Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, urodziny, imieniny, walentynki. Można korzystać z gotowych życzeń lub wprowadzić na kartkę własne pomysły. Wszystko dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłej pocztówki. Jedyną różnicą jest możliwość wysłania e-kartki bez wychodzenia z domu. Nie musimy stać na poczcie w kolejce po kartkę i znaczek. Wystarczy, że zalogujemy się na portal, który oferuje skorzystanie z takiej aplikacji i gotowe, bez marnowania naszego cennego czasu.
Zaletą kartek elektronicznych jest również możliwość wysłania jednej kartki z życzeniami do wielu osób, w jednym czasie. Jest to duża dogodność oraz oszczędność pieniędzy, które musielibyśmy wydać na zakup kilku znaczków pocztowych.