Jak dobrać odpowiedni kolor lakieru do paznokci?

Jak dobrać odpowiedni kolor lakieru do paznokci?

girl-791177_640Pięknie wykonany klasyczny manicure jest ozdobą każdej dłoni. Żeby dobrze się prezentował trzeba jednak wybrać odpowiedni kolor pasujący do okazji i… do kształtu dłoni.

Palce pianistki

Długie palce dobrze jest podkreślić wyrazistym, ciemnym kolorem. Nasycona barwa przyciągnie uwagę do paznokci i stanie się ładną ramą dla smukłych dłoni. Z kolei krótkie palce najlepiej malować kolorami świetlistymi, jasnymi. Małe paznokcie nigdy nie będą dobrze prezentowały się z ciemnym kolorem. Odpowiednie są tylko te połyskujące lub elegancki french manicure. Ważne jest także, by dobierać kolor do odcienia skóry dłoni. Nie jest dobrym pomysłem podkreślać dłonie o różowym odcieniu kolorami malinowymi, rumianymi. Sprawi to wrażenie, że dłonie są przekrwione, będą miały niezdrowy wygląd. Róż skóry dłoni należy przełamać kolorami przeciwnymi, np. niebieskawym, beżowym, zimnym fioletem. Podobną zasadę stosuję się, jeśli skóra ma kolor pomarańczowy. Nie wygląda wtedy dobrze, jeśli paznokcie maluje się na oranż lub strażacką czerwień. O wiele lepiej na takich paznokciach będzie prezentował się lakier brązowy lub łososiowy. Na opalonych palcach pięknie wyglądają perłowe odcienie lakieru. Dodatkowo podkreślają śniady odcień cery. Panie o złotawym odcieniu skóry powinny unikać fioletowego lakieru. Paznokcie będą wydawały się wtedy brudne lub sine.

Okazje i stylizacje 

W salonie easynails.pl we Wrocławiu można wybierać spośród 100 odcieni lakierów. Gamy kolorów są bardzo szerokie. Dlatego tak ważne jest, by przemyśleć wcześniej, który odcień będzie najlepszy. Warto pamiętać, że czerwień nie pasuje do każdej okazji. To kolor klasyczny, ale bardzo zmysłowy. Niekoniecznie sprawdzi się więc podczas oficjalnych imprez. Żółty, wesoły kolor nie pasuje zimą. Beżowy lakier jest dobrym rozwiązaniem, jeśli stylizacja ma być bezpieczna i elegancka. Taki klasyczny manicure jest zawsze na czasie.

Warto także pamiętać o tym, że ciemne lakiery nie pasują do spokojnych stylizacji. Jeśli kolor na paznokciach jest nasycony, makijaż również powinien być wyrazisty.

Dodaj komentarz