Jakie ubrania trzeba mieć na zimę?

Jakie ubrania trzeba mieć na zimę?

woman-1245840_640-1

Na zimę potrzebne nam są szczególnie dwa elementy garderoby: płaszcz oraz sweter. Dobrej jakości okrycie wierzchnie jest w stanie zapewnić nam ciepło i wygodę nawet w przypadku bardzo niskich temperatur oraz bardzo lekkiego ubrania pod spodem. Nawet, jeśli wybieramy się na ważną imprezę i musimy założyć elegancką sukienkę bez rękawów oraz cienkie rajstopy, dobrej jakości płaszcz sprawi, że wciąż będziemy czuć komfort termiczny. Ochroni nas również przez zimnym wiatrem oraz deszczem lub śniegiem.

Dobrej jakości płaszcze zimowe to ubrania z wartościowych tkanin. Szczególnie dobrze sprawdza się tutaj wełna, która doskonale izoluje przed zimnem. Dzięki naturalnej tkaninie jest nam ciepło, ale też i nasza skóra oddycha. To sprawia, że nie przegrzewamy się i nie pocimy nadmiernie. Z tych właśnie względów warto zainwestować w dobry płaszcz, który będzie wykonany z naturalnej wełny oraz długo nam posłuży.

Oczywiście, na co dzień warto zadbać o swój komfort także nosząc ciepłe swetry damskie. O ile na zewnątrz w dobrej jakości kurtce nie będziemy marznąć, o tyle może się nam to zdarzyć w pracy czy w szkole. Z tego właśnie względu warto mieć również dobrze chroniący przed zimnem sweter. Może to być taki klasyczny model, zakładany przez głowę, wyglądający jak te robione na drutach przez nasze babcie. Może to być również prosty, długi kardigan, który narzucimy na top i będziemy mogły zdjąć, jeśli zrobi się nam gorąco.

W przypadku bardzo mroźnej zimy możemy oczywiście połączyć oba elementy. Warto się również w nie zaopatrzyć, jeśli wybieramy się na urlop w góry – tam zimą nigdy nie jest ciepło, dlatego trzeba być na to przygotowanym. Ciepły sweter i płaszcz to także dobre połączenie, jeśli wybieramy się na dłuższy zimowy spacer. Spędzenie co najmniej pół godziny na zewnątrz szybko weryfikuje to, czy ubrałyśmy się odpowiednio do aury. Jest to również test dla naszej odporności, warto zatem jej nie narażać na zbyt duże obciążenia.

Dodaj komentarz