Płaszcze dla kobiet

Płaszcze dla kobiet

Kiedy zbliża się sezon jesienno-zimowy, każda z nas rusza na poszukiwania idealnego płaszcza. Ważne, aby było nam ciepło i wygodnie. Nie mniej istotna jest również moda. To, co na topie, sprawia, że czujemy się o wiele lepiej niż opatulone w byle jaki płaszczyk, który przepuszcza zimne albo mroźne powietrze. Wiedza o tym, jakie tkaniny nadają się do uszycia efektownego, a przede wszystkim dostosowanego do pogody i naszych wymagań płaszcza, pomoże nam dokonać słusznego wyboru.

Po pierwsze: wygoda

Nasz wymarzony płaszcz to taki, który zapewnia nam wygodę. Musi nam służyć codziennie – niezależnie od tego, dokąd się wybieramy. Oprócz tego, że powinien być dopasowany do naszej figury, byłoby cudownie, gdyby nie był też zbyt ciężki. Mitem jest, że lekki płaszczyk nie jest dostatecznie ciepły. Nie bójmy się szukać do skutku i nie ulegajmy pozorom! Niech wybrany przez nas płaszcz okaże się odpowiedni zarówno do wyjścia do pracy, jak i na spotkanie z koleżanką.

Po drugie: moda

Dla niektórych moda wcale nie jest druga – na naszej liście może zajmować miejsce zarówno pierwsze, jak i… ostatnie. Prawda jest jednak taka, że zależy nam na tym, aby wyglądać ładnie, a często także elegancko. Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Aby zawsze mieć pewność, że nasz płaszcz będzie efektowny, skupmy się przede wszystkim na tym, czy dobrze w nim wyglądamy. Nie zawsze ostatni krzyk mody jest krzykiem w naszą stronę. Jeśli lubimy eksperymenty, możemy skusić się na grę kontrastami albo dodatkami. Pamiętajmy, że najbardziej będzie nam do twarzy wtedy, gdy wybierzemy płaszcz w „swoim” kolorze. Niby nic takiego, a ile może zdziałać!

Uszyj własny płaszcz!

Jeśli uznamy, że nie uszyto jeszcze dla nas idealnego płaszcza – nic prostszego: wybierzmy się do krawcowej albo… uszyjmy go same! Z czego? Wybór jest ogromny. Tkaniny na płaszcze to już nie tylko bawełna i wełna. Jedną z ciekawszych jest żakard nadający się niemal do wszystkiego, a ponadto zachwycający pięknymi wzorami. W tkaninach możemy przebierać do woli – z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na: http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz