Opalanie natryskowe – na czym polega i jak się do niego przygotować?

Opalanie natryskowe – na czym polega i jak się do niego przygotować?

Nastała już wiosna, dlatego coraz więcej odsłaniamy – a to nóżki, a to dekolcik. Nie jest jeszcze aż tak ciepło, by już dziś zacząć wylegiwać się na słońcu. To oczywiście nie znaczy, że nie możemy już teraz mieć pięknej opalenizny. Skuteczną metodą na złocisty odcień skóry może być opalanie natryskowe. Na czym polega ten zabieg?

Jak wygląda opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe to jedna z bezpieczniejszych metod opalania. Dodatkowo w przypadku tej metody, efekty widzimy od razu. Sam zabieg trwa około 20 minut. Preparat nakładany jest na całe ciało. Odbywa się to na stojąco w przeznaczonej do tego specjalnej kabinie. Mgiełka opalająca zwykle nakładana jest przy pomocy aplikatora. Jej składniki reagują później z aminokwasami w skórze, zmieniając jej pigmentację. Zaletą tego zabiegu jest również nawilżenie i odżywienie skóry, czego z pewnością trudno oczekiwać po opalaniu w solarium czy bezpośrednio na słońcu. W przeciwieństwie do samoopalaczy w kremie czy sprayu, opalanie natryskowe nie tworzy ciemniejszych plam na ciele. Jak wiadomo, częste opalanie się na słońcu czy w solarium może być niezwykle szkodliwe dla naszej skóry i powoduje jej przedwczesne starzenie.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim pierwsza rzecz, jaką powinniśmy wykonać przed zabiegiem opalania natryskowego, to peeling całego ciała, który nie natłuści skóry. Możemy w tym celu użyć specjalnej rękawicy czy gąbki do peelingu, która delikatnie wyszoruje całe ciało. Dlaczego to takie istotne? Usuwając martwy naskórek mamy pewność, że opalenizna utrzyma się na dłużej. Druga ważna rzecz, o której powinniśmy pamiętać, to zdecydowany zakaz stosowania jakichkolwiek kosmetyków na ciało, takich jak kremy, oliwki czy balsamy. W dniu zabiegu trzeba założyć ciemną bieliznę. Pamiętajmy również o luźnej odzieży, ponieważ preparat na skórze jest aktywny jeszcze przez ok. 6-8 godzin i ocierając się o ubranie, może sprawić, że opalenizna będzie nierównomierna.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samego zabiegu oraz jego przykładowej ceny, wejdźcie na stronę: http://opalanie-natryskowe.com/.

Dodaj komentarz