Problemy z układem krążenia – dlaczego nie można ich bagatelizować?

Problemy z układem krążenia – dlaczego nie można ich bagatelizować?

Jeśli często odczuwasz drętwienie kończyn, zdarza się, że Twoje nogi nagle puchną, a skóra czerwienieje, powinnaś koniecznie skonsultować się z lekarzem. To mogą być objawy zaburzenia krążenia krwi, które może doprowadzić do poważnych chorób i nieodwracalnych skutków.

Cukrzyca

Ta choroba bardzo często prowadzi do pogorszenia pracy układu krwionośnego a przez to, do niewydolności narządowej. Poza dbaniem o poziom cukru we krwi, należy kontrolować stan swoich naczyń. W tym celu warto mieć kontakt z lekarzem prowadzącym, który zna naszą chorobę od lat i będzie umiał reagować na wszelkie zmiany. Pamiętaj, że to właśnie niedokrwienie kończyn stanowi główną przyczynę schorzenia zwanego stopą cukrzycową. Można uniknąć tego nieszczęsnego efektu choroby, kontrolując sygnały, jakie daje nam ciało.

Menopauza

W przypadku menopauzy, organizm przechodzi szereg zmian. Między innymi prawdopodobieństwo zaburzenia pracy układu krążenia znacznie się zwiększa. Możemy borykać się z niedoczynnością tarczycy, zmianami ciśnienia tętniczego, czy osłabieniem pracy serca. To wszystko prowadzi do pogorszenia transportu krwi w organizmie. W tym specyficznym momencie w życiu kobiety, warto zorientować się w zabiegach leczenia pijawkami – medycyna naturalna działa cuda, jednak przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem. Czasem niektóre leki stanowią przeciwwskazanie do hirudoterapii.

Obserwuj mamę i babcię

Problemy z układem krążenia często są genetyczne, warunkowane przez daną budowę ciała czy predyspozycje organizmu. Jeśli dla przykładu Twoja mama lub babcia, miały żylaki, powinnaś obserwować swoje ciało znacznie uważniej niż myślisz. Nawet, jeśli jesteś młoda, a Twoja skóra piękna, kuracja pijawkami nie zaszkodzi. Wystarczy zrobić podstawowe badania krwi, by wiedzieć, czy można wybrać się na taki zabieg. Brzmi kosmicznie? Hirudoterapia jest znana od wieków. To sprawdzony zabieg stosowany głównie przy zapobieganiu problemów z krążeniem. Dowiedz się więcej o tym zabiegu, a być może unikniesz problemu, z którym walczyły kobiety z Twojej rodziny.

Dodaj komentarz