Paznokcie hybrydowe wykonane przez profesjonalistkę

Paznokcie hybrydowe wykonane przez profesjonalistkę

red-967997_640

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie mamy do wyboru mnóstwo rozwiązań, które pozwolą nam utrzymać piękny wygląd przez długi czas. Jednym z nich jest manicure hybrydowy. Jego zalety można dostrzec jednak jedynie w przypadku, gdy zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wykonany przez amatora, nie utrzyma się zbyt długo, a paznokcie mogą ulec zniszczeniu i staną się cienkie i łamliwe.

Manicure hybrydowy  nie wymaga zbyt skomplikowanego przygotowania. Paznokcie muszą być jedynie oczyszczone z poprzedniego lakieru choć jeśli o tym zapomnimy, zrobi to za nas kosmetyczka. Na samym początku, nasze płytki zostaną precyzyjnie wypiłowane. Profesjonalna kosmetyczka wykonuje pilniczkiem ruchy tylko w jedną stronę co ma zapobiec rozdwajaniu się paznokci. Warto zauważyć, że kształt paznokcia może optycznie zmienić wygląd całej dłoni. Jeśli klientka skarży się, że jej paznokcie wydają się być zbyt szerokie, wystarczy nadać im kształt migdała i nie pokrywać ich lakierem tuż przy skórkach.

Kolejnym etapem jest odsuwanie skórek. Wykonuje się to po potraktowaniu skórek olejkiem i przy użyciu specjalnego, drewnianego patyczka. Metalowe narzędzia mogłoby bowiem wywołać reakcje alergiczne skóry.

Kiedy wszystkie płytki zostaną już spiłowane, a skórki odsunięte, kosmetyczka oczyści je dokładnie specjalnym bloczkiem polerskim. Dzięki temu, płytka nie będzie tłusta, a to umożliwi doskonałą przyczepność lakieru.

Wreszcie nadchodzi czas na pokrycie płytek lakierem. Podczas wyboru koloru, warto poradzić się kosmetyczki w kwestii obecnych trendów. W tym sezonie królują metaliczne kolory, a zwłaszcza złoto i granat. Popularnością, zwłaszcza w karnawale, cieszyły się iskrzące wzory. Największe zainteresowanie skupiło się jednak na wzorach sweterkowych, choć są rzadko spotykane na damskich paznokciach ze względu na trudność wykonania. Z powodu wypukłego wzoru, wykonanie sweterkowych paznokci ma sens jedynie w przypadku manicur’u hybrydowego. To samo tyczy się tzw. szklanych paznokci. Wyglądają one niesamowicie, przyciągają uwagę, a przede wszystkim – pięknie się błyszczą. Imitacja drobnych szkiełek, an których powierzchni powstają piękne refleksy wygląda dobrze tylko wtedy gdy zostanie wykonana przez profesjonalistę.

Zaraz po pokryciu paznokci lakierem, klientka umieszcza dłoń w lampie UV. Promienie w błyskawicznym tempie wysuszają lakier i utwardzają go. Dzięki tej metodzie, nie trzeba martwić się o odpryski czy nieestetyczne wgniecenia.

Dodaj komentarz