Rejestrator jazdy – niezawodny towarzysz podróży

Rejestrator jazdy – niezawodny towarzysz podróży

driver-1149997_960_720Każdy ceniący sobie bezpieczeństwo kierowca bez wątpienia zauważy liczne zalety użytkowania rejestratora jazdy. Czym jednak jest to urządzenie? A przede wszystkim w jakich sytuacjach rejestrator jazdy okazać może się pożyteczny? Czy rzeczywiście może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale również innych uczestników ruchu drogowego?

Rejestrator jazdy to już nie tylko urządzenie służące do pomiaru szybkości oraz zapisu przebytej trasy. Poza istotną funkcją, jaką jest rejestrowanie danych dotyczących ruchu, urządzenie to obecnie rejestruje także obraz. Jaki wpływ ta dodatkowa funkcja może mieć na codzienne życie kierowców?

Zakup rejestratora jest z pewnością inwestycją w szeroko pojęte bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kamera samochodowa pozwoli bowiem na rejestrowanie wszystkich, mających miejsce zarówno podczas podróży, jak i postoju auta (w dzień i w nocy) zdarzeń. Udokumentowanie ewentualnych wypadków lub celowych uszkodzeń samochodu okazać się może wyjątkowo pomocnym materiałem dowodowym w sprawach sądowych czy kwestiach dotyczących ubiegania się o odszkodowanie u ubezpieczyciela. Nagrania z kamery samochodowej stanowić mogą również ważne źródło informacji dla osób ubiegających się o prawo jazdy oraz początkujących kierowców. Ukazywanie rozmaitych sytuacji oraz możliwość powrotów do własnych błędów nie tylko zwiększą poziom samoświadomości przyszłych i świeżo upieczonych kierowców, ale także pozwala na podjęcie próby wyeliminowania ich w przyszłości. Co istotne rejestrator jazdy służyć może nie tylko jako urządzenie do użytku własnego. Pomocny może być również pracodawcom, którzy będą mogli prowadzić nadzór nad pracownikami lub przewożonym towarem.

Podczas dokonywania zakupu rejestratora jazdy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które będą miały wpływ na jakość naszych przyszłych nagrań. Warto pamiętać, że rejestrator jazdy o wysokim standardzie nawet w najgorszych warunkach pogodowych pozwoli na nagrywanie obrazu o najwyżej jakości. Jest to ważne szczególnie ze względu na odtworzenie z nagrań istotnych szczegółów, takich jak numery tablic rejestracyjnych innych pojazdów. Wybierzmy zatem kamerę samochodową o jak najwyższej rozdzielczości obrazu oraz z możliwie najszerszym kątem nagrywania. Przydatna będzie także możliwość obsługiwania przez rejestrator jazdy dodatkowej karty pamięci (sprawdź np. Xblitz P500).

Rejestrator jazdy okazać może się zatem niezawodnym towarzyszem każdej naszej podróży. Pochodzące z kamery samochodowej nagrania wpłynąć mogą nie tylko na nasz komfort i bezpieczeństwo, ale stanowić mogą również fantastyczną formę pamiątki.

Dodaj komentarz